Szanowni Państwo,

                Ekoinwentyka sp. z o.o. wraz z Prezydentem Miasta Ruda Śląska, Urzędem Marszałkowskim w Katowicach, Klastrem energii i wodoru w Rudzie Śląskiej, GAPR sp. z o.o., EVAN s.c. i Śląskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym w Rudzie Śląskiej ma zaszczyt zaprosić do udziału w „VI Międzynarodowej Konferencji – Bioreaktory w walce o czyste powietrze – Innowacje w służbie ochrony powietrza – w aspekcie transformacji energetycznej”.

Konferencja skierowana jest do firm, przedstawicieli samorządu terytorialnego i instytucji naukowych zainteresowanych najnowszymi wynikami prac badawczo-rozwojowych w zakresie wdrażania innowacji dotyczących ochrony środowiska w tym biooczyszczania powietrza z lotnych związków organicznych (LZO) i odorów (NH3, H2S, merkaptany, itp.)

Link do transmisji Online:

https://youtube.com/live/SWRNTrG8vf4?feature=share

Tematyka konferencji będzie obejmowała wytwarzanie i magazynowanie zielonej energii, budowę instalacji odnawialnych źródeł energii, zwiększenie efektywności energetycznej i wspieranie rozwiązań w zakresie zapobiegania lub ograniczania emisji zanieczyszczeń związanych z wytwarzaniem energii. Co więcej na konferencji zostanie przybliżona, bardzo istotna dla regionu a przede wszystkim dla Rudy Śląskiej, realizacja i przygotowanie projektu HORYZONT EUROPA EIC Accelerator wraz z JSW S.A., dotycząca oczyszczania powietrza wentylacyjnego z metanu w kopalniach przy użyciu innowacyjnej technologii Bioreaktorów KBT, charakteryzującej się niezwykle wysoką efektywnością energetyczną umożliwiająca obniżenie zużycia energii co najmniej dziesięciokrotnie w porównaniu do klasycznych technologii, co stanowi istotne zagadnienie dla przemysłu energetycznego w obecnej chwili. Poza tym zostaną przedstawione obecne kroki przygotowania projektu R&D dotyczącego produkcji i magazynowania zielonej energii w postaci wodoru oraz wykorzystania jej do celów grzewczych.

W programie planowana jest prezentacja wyników efektywności pracy instalacji KBT dla wybranych gałęzi przemysłu (oczyszczalnie ścieków, samochodowy, PKN Orlen S.A., lakierniczy, Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki Siarkopol S.A., KGHM Polska Miedź S.A., JSW S.A., itd.) oraz najnowszych innowacyjnych technologii z zakresu ochrony powietrza i wody (szczegóły w agendzie konferencji).

W związku z powyższym zapraszamy do rejestracji uczestnictwa w konferencji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/XsWfvVbbvoekNpx38

W ramach konferencji odbędzie się wizyta studyjna i prezentacja działającej instalacji KBT w przemyśle lakierniczym – Plas.Co.Tech Poland sp. z o.o. w Zabrzu. Ilość miejsc jest ograniczona, o wzięciu udziału w wizycie studyjnej decyduje kolejność zgłoszeń.

Konferencja odbędzie się:

Termin konferencji: 19 czerwiec 2024 godz. 9.30

Miejsce konferencji: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Sala Sejmu Śląskiego, Gmach Sejmu

Śląskiego, ul. Ligonia 46, Katowice

Termin nadsyłania zgłoszeń do 18.06.2024. do godz. 10.00

Wizyta studyjna: 20 czerwiec 2024, godz. 11.00

Miejsce: Plas.Co.Tech Poland, ul. Handlowa 2, Zabrze

Dojazd własny. W przypadku konieczności, możliwa jest organizacja transportu (najdalej z Katowic), prosimy o informację w wiadomości e-mail.

Agenda wydarzenia dostępna będzie na stronie internetowej Aktualności – Ekoinwentyka oraz w naszych mediach społecznościowych. Osoby zainteresowane udziałem online w Konferencji prosimy o zaznaczenie w formularzu zgłoszeniowym.

Link do transmisji online dostępny będzie we wtorek 18.06.2024 na stronie internetowej Aktualności – Ekoinwentyka  oraz na Facebooku https://www.facebook.com/Ekoinwentyka/.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany programu Konferencji, listy uczestników i odwołania wydarzenia z przyczyn od niego niezależnych.

Współorganizatorzy informują, że konferencja będzie miała oprawę fotograficzną, a wystąpienia będą filmowane. Fotografie i filmy zostaną zamieszczone na stronie internetowej i portalach społecznościowych Organizatorów. Zgłoszenie udziału w konferencji jest tożsame z wyrażeniem zgody na upublicznienie wizerunku.

Komitet Naukowy konferencji: prof. Fernando Colmenares – Universidad Cooperativa de Colombia, prof. dr Eldon Rene IHE Delft Institute for Water Education The Netherlands, prof. dr hab. inż. Krzysztof Barbusiński Politechnika Śląska, dr hab. Violetta Kozik – Uniwersytet Śląski, prof. dr hab. Andrzej Bąk – Uniwersytet Śląski, prof. dr hab. inż. Krzysztof Urbaniec Politechnika Warszawska, dr inż. Damian Kasperczyk – Ekoinwentyka Ltd., Dr. Jacob Kambuta –                                                         Lincoln University, New Zealand.