„Bioreaktory w walce o czyste powietrze. Innowacje w służbie ochrony powietrza w aspekcie transformacji energetycznej”
𝐓𝐨 𝐛𝐲ł 𝐝𝐳𝐢𝐞ń 𝐩𝐞ł𝐞𝐧:
inspirujących rozmów
niezwykle ciekawych wystąpień
wymiany doświadczeń wokół realnych wyzwań związanych z ochroną środowiska i transformacją energetyczną
𝐃𝐳𝐢ę𝐤𝐮𝐣𝐞𝐦𝐲 𝐰𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐦 𝐰𝐬𝐩ół𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐳𝐚𝐭𝐨𝐫𝐨𝐦 𝐢 𝐮𝐜𝐳𝐞𝐬𝐭𝐧𝐢𝐤𝐨𝐦 𝐳𝐚:
obecność
zaangażowanie
świetną atmosferę
Wasza otwartość, świeże pomysły i gotowość do działania pokazują, jak duży potencjał ma współpraca w tym obszarze ![]()
Szczególne podziękowania dla współorganizatorów:
• dr hab. prof. UŚ Violetty Kozik (Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, WNSiT Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach)
• dr Agnieszki Hutniczak
• dr Marleny Paździor-Heiske – Uniwersytet Śląski w Katowicach
• Enterprise Europe Network – GAPR Gliwice (dr inż. Aneta Aleksander)
• PTCHEM
• Główny Instytut Górnictwa – Państwowy Instytut Badawczy (GIG-PIB) – dr inż. Jan Bondaruk
• Ruda Śląska Klaster Energii i Wodoru – mgr inż. Maciej Lesiak, mgr Jakub Ochmann, mgr Artur Tyński
• HPK Polska Południowo-Zachodnia Politechnika Śląska – Anna Łukaszkiewicz
Podziękowania dla przedstawicieli władz oraz osób otwierających konferencję:
• Patron Honorowy Konferencji – Prezydent Miasta Ruda Śląska Michał Pierończyk
(reprezentowany przez Jacek Morek – wiceprezydent Rudy Śląskiej)
• Jarosław Makowski – Wiceprezydent Miasta Katowice
• Michał Daszykowski – Prorektor Uniwersytetu Śląskiego
• Mirosław Chorążewski – Dziekan Uniwersytetu Śląskiego
• dr hab. prof. UŚ Violetta Kozik
• Tomasz Zjawiony – Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach
Szczególne podziękowania dla prelegentów i partnerów
Dzięki Wam udało się stworzyć wartościowe i merytoryczne wydarzenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci ![]()
Nasza konferencja połączyła biznes z „magią nauki” oraz sztuki poprzez Koncert młodych talentów 𝐙𝐞𝐬𝐩𝐨ł𝐮 𝐏𝐚ń𝐬𝐭𝐰𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐒𝐳𝐤ół 𝐌𝐮𝐳𝐲𝐜𝐳𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐢𝐦. 𝐖𝐨𝐣𝐜𝐢𝐞𝐜𝐡𝐚 𝐊𝐢𝐥𝐚𝐫𝐚 𝐰 𝐊𝐚𝐭𝐨𝐰𝐢𝐜𝐚𝐜𝐡 (𝐝𝐲𝐫. 𝐁𝐞𝐫𝐧𝐚𝐝𝐞𝐭𝐚 𝐒𝐭𝐚ń𝐜𝐳𝐲𝐤):
Weronika Kasperczyk (kl. VI) – saksofon
Alicja Kasperczyk (kl. III) – saksofon
Valentina Truncellito (kl. VI) – wokal
Jan Wieczorkowski (kl. VI) – trąbka
Zofia Żmuda (kl. VI) – fortepian
Magda Górecka – fortepian,
![]()
Monika Szweda, Anna Orlik, Alicja Dutkiewicz, Marta Wistuba, Karolina Wołosz – skrzypce,
Joanna Zub – wiolonczela,
Robert Czmok – saksofon.
Damian Kasperczyk
𝐍𝐢𝐞𝐳𝐚𝐩𝐨𝐦𝐧𝐢𝐚𝐧𝐲𝐦 𝐚𝐤𝐜𝐞𝐧𝐭𝐞𝐦 𝐛𝐲ł 𝐫ó𝐰𝐧𝐢𝐞ż 𝐤𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭 𝐨𝐫𝐤𝐢𝐞𝐬𝐭𝐫𝐲
Power of Winds Koncertowa Orkiestra Dęta 𝐩𝐨𝐝 𝐝𝐲𝐫𝐞𝐤𝐜𝐣ą 𝐝𝐫 𝐊𝐥𝐚𝐮𝐝𝐢𝐮𝐬𝐳𝐚 𝐉𝐚𝐧𝐢, która uświetniła naszą konferencję niepowtarzalnymi aranżacjami przebojów muzycznych
Musze przyznać, że ogromnym dla mnie przeżyciem była możliwość wspólnego występu z moimi córkami zarówno w towarzyszeniu Power of wind jak i koncercie „Młodych talentów![]()
(pomimo, że należę już do „klasycznej młodzieży”
)
W konferencji uczestniczyli również nasi „młodsi koledzy i koleżanki” ze szkoły Podstawowej nr 24 im Powstańsców Śląskich w Rudzie Śl. pod opieka Pani dyr. Wioletty Wylężek i Patrycja Sanocka.
VIII Międzynarodowa Konferencja „Bioreaktory…..” to również „stały punkt” w kalendarzu GreenEvo Akcelerator Zielonych Technologii – Ministerstwo Klimatu i Środowiska, które uświetniło nasze wydarzenie swoją osobą a także poprzez uczestnictwo innych Laureatów GreenEvo:
• Filters International – Magdalena Flik-Matyniak
• Apanet – Andrzej Lis
• MetalERG – Janusz Cieślak
• Marbetwil – Marcin Hiltawski
Świętowaliśmy wspólnie 15-lecie Ekoinwentyka
Dziękujemy, że mogliśmy dzielić ten wyjątkowy moment właśnie z Wami ![]()
Na zakończenie:
Życzymy wszystkim dalszych sukcesów i wielu udanych inicjatyw!
Wierzymy, że poruszone tematy i zaprezentowane rozwiązania przełożą się na konkretne działania oraz kolejne inicjatywy na rzecz środowiska ![]()
Dziękujemy, że byliście z nami!
P.S. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na naszym Facebook’u Ekoinwentyka
